DETAJET/ 67-vjeçarja u qëllua me armë në gjoks pas konfliktit banal

Të shtëna me armë ka pasur ditën e sotme në qytetin e Elbasanit, ku një grua është qëlluar me armë zjarri dhe është plagosur rëndë.

Burimet thonë se e plagosura është Besihane Doçi, 67 vjeçe. Ajo është qëlluar më armë zjarri dhe është dërguar në spital në gjendje të rëndë.

Sipas burimeve, ngjarja ka ndodhur te lagja “5 Maji”. Burimet thone se aty ka patur nje konflikt dhe e moshuara eshte qelluar me plumb ne gjoks per konfliktin qe nisi per arsye banale.

Policia ka identifikuar autorin dhe eshte vene ne ndjekje te tij.