Detajet/ Zjarri në pallatin tek Fresku, një grua digjet në ashensor

Një zjarr ka përfshirë një pallat në zonën e Freskut, pranë Thesarit në Tiranë.

Sipas informacioneve të para nga vendi i ngjarjes, mësohet se janë djegur kabujt e ashensorit, brenda të cilit ndodhej një grua e cila është gjetur e pajetë. Identiteti i saj nuk dihet ende, por mesohet se trupi i saj eshte karbonizuar. Ajo ka qene duke hyre per ne banese kur ra zjarri, pasi kishte bere pazar dhe ne dore kishte qeskat me ushqime.

Gjithashtu banore te tjere rrezikoheshin nga tymi dhe asfiksia.

Forca të shumta zjarrfikëse mbërritën në vendin e ngjarjes dhe evakuuan banorët e pallatit, teksa bene te mundur shuarjen e zjarrit rreth ores 10:45.

Nuk dihet ende shkaku i zjarrit, teksa paraprakisht thuhet se flaket kane rene ne papafingon e pallatit.