Euro 2019: UEFA cakton datat kur do të luhen ndeshjet

UEFA ka përcaktuar datat kur do të luhen ndeshjet eliminatorë për Kampionatin Evropian 2019
Pas tërheqjes së shortit, UEFA ka përcaktuar datat kur do të luhen ndeshjet eliminatore për Kampionatin Evropian 2019, përcjell Express.

Kosova është renditur në Grupit 5, me kundërshtarë shumë të fortë si Gjermania, Izraeli, Norvegjia, Irlanda dhe Azerbajxhani.

Kurse, Shqipëria ndodhet në grupin e dytë me Spanjën, Sllovakinë, Islandën, Estoninë dhe Irlandën e Veriut. /Express/

Këto janë datat kur do të luhen ndeshjet

20 – 28 mars 2017

5 – 13 qershor 2017

28 gusht – 5 shtator 2017

2 – 10 tetor 2017

6 – 14 nëntor 2017

19 – 27 mars 2018

3 – 11 shtator 2018

8 – 16 tetor 2018

Play-off

12 – 20 nëntor 2018