Ikën nga beteja, ISIS-i ekzekuton katër komandantë

Organizata terroriste ISIS, ka ekzekutuar një gjyqtar dhe katër komandantë kryesorë pasi u larguan nga një betejë në Mosul.

Burimet ushtarake thonë se gjyqtari me nofkën Ebu Hafsa, dhe katër ushtarakët ikën nga lufta  që ISIS-i në fund e humbi, shkruan DailyMail

Ata më vonë u kapën dhe u pushkatuan para një turme të madhe njerëzish në qytetin Badush në Mosulin perëndimor, transmeton lajmi.net

Ndërkohë dje kryeministri i Irakut, Haider al-Abadi ka deklaruar se trupat irakiane e kanë çliruar plotësisht Mosulin lindor pas një operacioni më të gjatë se tre muaj