Itali, pranga dy shqiptarëve, iu sekuestruan drogë dhe 42 mijë euro. Si ra policia në gjurmët e trafikantëve

TREVISO- Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi iu kapën 3.5 kg marijuanë si dhe 42.000 euro, para që vinin nga trafiku i drogës.

Në sajë të një operacioni nga Montebelluna-s u krye kontrolli në shtëpinë e një 29-vjeçari shqiptar në Cornuda si dhe në banesën e bashkëkombasit të tij, 35 vjeç, ndërsa identiteti i tyre nuk dihet. Aksioni blic u bë pas ndjekjes së dy të rinjve, të cilët ishin parë se në mënyrë të përsëritur takoheshin, në bare dhe vende të tjera me të rinj që njiheshin si përdorues të drogave të lehta.

Me ndihmën e një qeni antidroge karabinierët e Padovas, në banesën e 29-vjçarit u gjetën 500 gram marihuanë, 5 gram kokainë dhe 10,510 euro. Ndërkohë, në shtëpinë në Crocetta u sekuestruan 3 kg kanabis dhe 32,300 euro.