Kapet gomonia me 1.3 ton kanabis në Bari, arrestohen dy shqiptarë

Kapet një skaf me 1.3 ton kanabis në Bari dhe arrestohen dy shqiptarë. Guardia di Finanza ka sekuestruar mëngjeisn e sotshëm 1.3 ton kanabis në një gomone në brigjet e Barit dhe ka arrestuar dy skafistët, të dy shqiptarë.

Sipas Guardia Di Finanza, sinjalizimi ështe bërë nga Policia shqiptare. Pas marrjes së sinjalizimit, Guardia ka nisur kontrollin në brigjet e Pulias dhe kur e ka pikasur mjeitn lundrues, është vënë në ndjekje të rij. Pas disa orësh ndjekje, skafi me lëndën narkotike u kap afër Barit dhe në bord ishin dy shqiptarë, G.1. 24 vjeç dhe B.K. 52 vjeç.