Kapet me kokainë në Londër, i riu shqiptar dënohet me 3 vite e gjysmë burg

Një shqiptar i kapur me kokainë është dënuar me tre vite e gjysmë burg. Elton Qosja, 25 vjeç, u dënua për posedim të drogës së klasit të lartë, pasi ishte shpallur fajtor para Kishtlindjes.QosjaNë gjykatë u tha se Qosja bashkë me një person tjetër po bënin lëvizje të dyshimta në Londër.

Nisur nga veprimet e tyre, policia dyshoi se kishte të bënte me një pazar droge pasi Qosja hipi në një makinë Mercedes dhe doli prej saj pas dy minutash.

Më vonë u zbulua se në çantë që Qosja mbante kishte të fshehur kokainë.

Në përfundim të dënimit, shqiptari do të dëbohet në Shqipëri.

Ndërkohë, dy personat e tjerë, shoferi i Mercedes-it dhe një tjetër, kanë pranuar se po blinin kokainë nga Qosja, kanë marrë paralajmërim.