Korçarit i ikën truri, këtë që ka bërë në Komisariatin e Policisë nuk e ka bërë njeri

Policia e Korçës ka prangosur një 41-vjeçar pasi është kapur duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur dhe më pas i ka ofruar ryshfet punonjësit të Policisë Rrugore.

Mësohet se në pranga është vënë Linardi Muçollari, 41 vjeç, banues në Pogradec.

Arrestimi i tij u bë pasi, në qytetin e Pogradecit, duke drejtuar në gjendje të dehur automjetin tip “Mitsubishi”, me targë AA 502 MY.

Pas shoqërimit në ambientet e Komisariatit dhe konkretisht gjatë kryerjes të procedurave ligjore, i mësipërm i ka ofruar punonjësve të Policisë Rrugore, një vlerë prej 5.000 lekë, me qëllim që këta të fundit të shmangnin arrestimin e tij.

Materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprat penale: “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”

Media