Kreshnik Spahiu: Kryetrapi shqiptar ka sulmuar Trumpin në Washington me porosi të Sorosit

“Soros dhe Shqipëria”, kjo është tema e diskutimit në emisionin ‘Të Pa Ekspozuarit’ në ‘News24’.

Të ftuar në formatin e gazetarit Ylli Rakipi, janë analistët Fatos Lubonja, Henri Cili, Andi Bushati dhe kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu, të cilët kanë ndarë opinionin e tyre sa i takon ndikimit të multimiliarderit George Soros, në botën politike në botë, apo dhe në Shqipëri si dhe përplasjet me presidentin e zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump.

Kreshnik Spahiu u shpreh se kryetrapi shqiptar Edi Rama sulmoi Donald Trump gjatë fushates në SHBA me porosi dhe si qok për oligakun George Soros.