Kush është gazetarja që Rama i mbylli TV-në dhe sot pasqyroi inaugurimin e Trump për ‘VOA’?

Inaugurimi i sotëm i Presidentit Donald Trump sot është pasqyruar nga të gjitha mediat.

Një gazetare shqiptare që punon për “Zërin e Amerikës” ka pasqyruar sot tek VOA të gjithë ceremoninë e inaugurimit dhe betimit të Presidentit Donald Trump.

Është gazetarja Menada Zaimi, e cila ka punuar në televizionin “Agon Channel” dhe drejtonte emisionin Watching.

Televizioni ku ajo punonte, “Agon Channel” është mbyllur pasi kundërshtonte fort Kryeministrin Edi Rama.