Kush është ish-polici dhe punonjësi i patentave që kontrollonin kokainën në Tiranë

Dy persona janë vënë në pranga mbrëmjen e djeshme sepse shisnin herionë e kokainë në derë të Komisariatit numër 1 dhe një tjetër është në kërkim, pasi ka mundur që të largohet me makinë nga vendi ku u bë dhe operacioni.

Por kush janë personat e arrestuar. Burime nga policia thanë për se kokaina që shpërndahej në Tiranë vinte nga Holanda. Shpërndarës ishte një ish- polic i cili furnizonte shitësit e drogës jo vetëm me kokainë, por edhe me heroinë.

Personi në foto është Gjergji Gjinaj, ish efektiv policie që duket se e kishte mbyllur me këtë profesion për të bërë trafikantin e drogës.

Personi tjetër është Armond Kurit, punonjës i drejtorisë së Patentave në Kashar. Rroga që merrte në shtet duket se ishte shumë pak për Armond Kurtin që ka menduar të bëjë para me shpërndarjen e drogës.

Burime nga policia thanë për Lapsi.al se personi i tretë që ka arritur t’i shpëtojë policisë është Ismail Alushi. Arrestimi i tij mbetet çështje kohe, pasi grupi i shpërndarësve të drogës survejohej prej kohësh.