LAJM BOMB: Qindra kuqezi marshojnë drejt Tiranës / Nesër rrethojnë kryeministrinë!

Aleanca Kuqezi zhvillon diten e neserme nje proteste per viktimat e 21 janarit para Kryeministrise.

Por burime prane opozita.com bejne me dije se protesta pritet te jete e tensionuar.

Qindra aktiviste te Aleances Kuqezi kane nisur marshimin drejt Tiranes nga qytetet kryesore te vendit.

Burime pohojne se protesta do jete masive para kryeministrise dhe pritet përplasje mes aktivisteve kuqezi dhe policise.

Lideri i kesaj force politike Kreshnik Spahiu shkruan ne rrjetinn social facebook se pritet proteste gjigande.

“Qindra KuqeZi nisin marshimin drejt Tiranës. Pritet protestë gjigande para kryeministrisë! “Pa’Drejtësi për 21 Janarin”. / “KuqeZi me plisa, do largojmē këta pisa”, shkruan lideri kuqezi Kreshnik Spahiu.