Lajme të mira për Barcelonën : Messi është afër vazhdimit të kontratës

Robert Fernandez, sekretari i Barcelonës, ka një lajm shumë të mirë për tifozët
Pas Luis Suarezit, Neymarit, Sergio Busquetsit dhe Javier Mascheranos, edhe Lionel Messi është afër vazhdimit të kontratës me Barcelonën. Këtë e ka konfirmuar sekretari i klubit, Robert Fernandez.

“Rinovimi i kontratës me Leon është duke shkuar shumë mirë, shumë mirë,” ka deklaruar Fernandez për RAC1.

“Unë jam shumë i qetë, ashtu siç kam qenë më parë me Mascherano, Busquets, Suarez apo Neymar”, ka theksuar ai.

Përveç Messit, ai ka konfirmuar se janë afër vazhdimit të kontratës dhe ma Adnres Iniestan dhe Marc-Andre ter Stegenin. /Express/