LAJMI I FUNDIT/ Lirohen 14 aktivistet e Aleancës kuq e zi

Para disa minutash jan  liruar  14 aktivistete  e Aleances Kuq e zi të arrestuar sot përpara kryeministris.  Kujtojm se sot Aleanca Kuq e Zi ka mbajtur nje protestë  homazh në  kujtim të 6 vjetorit te ” viktimave te 21 janarit”. Altivistete që u konfrontuan me policin pasi i “nxoren ” tymin kryeministris  jan  len të lire, ku jan pritur me broheritje nga mbeshtetsit dhe familjaret pran dyerve të komisariatit.

Lajmin për lirimin e tyre e bën me dije  Z.Spahiu ne profilin e tij ne facebook