Lexoni se si do të shkojë jeta juaj seksuale këtë vit sipas shenjës së horoskopit

Të kuptuarit të njerëzve dhe të marrëdhënieve mund të jetë shumë e komplikuar. Ndonëse horoskopi ndiqet më tepër për karrierën apo lidhjet e dashurisë, një aspekt shumë interesant është edhe seksi. Më poshtë do t’ju tregojmë parashikimin e çdo shenje të horoskopit për sa i përket seksit për këtë vit:

DASHI

Këtë vit ju do të ndiqni zemrën. Nëse i dashuri juaj nuk ju ofron atë ç’ka doni, ju do të largoheni menjëherë. Kjo do të thotë se ju nuk do të pranoni që njerëzit t’ju zhgënjejnë seksualisht, sepse dëshironi një jetë shumë aktive në shtrat. Çelësi do të qëndrojë te kontrolli i dëshirave tuaja.

DEMI

Demi do të mësojë të jetë shumë harmonik dhe për këtë arsye do të vendosë veten përpara partnerit. Kjo do të thotë se dëshira për të dominuar në krevat do të largohet disi dhe do të doni që t’i dedikoheni më tepër emocionalisht partnerit tuaj. Partneri juaj me siguri do t’ju falënderojë për seksin oral.

BINJAKËT

Këtë vit ju do të jeni gati të tejkaloni limitet tuaja. Do të jeni zjarr i vërtetë me partnerin tuaj dhe as nuk do të keni fare dëshirë që të përfshiheni në një marrëdhënie romantike dashurie. Gjithçka do të doni këtë vit janë pozicionet e reja në shtrat. Megjithatë shtojini seksit edhe disa qirinj dhe trëndafila, do ta shijoni më tepër.

GAFORRJA

Ky do të jetë një vit intensiv seksual për ju Gaforret. Do të keni takime të nxehta vazhdimisht dhe do t’ju bëjë që të eksperimentoni edhe me të panjohur, një veti kjo shumë e rrallë për ju që parapëlqeni të jeni gjithnjë romantikë. Kimia me partnerin tuaj aktual do të rritet edhe më tepër, por duhet të kujtoni që s’duhet të bëheni edhe shumë të ngjitur.

LUANI

Këtë vit, Luanët do ta marrin gjithçka dëshirojnë edhe në seks, edhe në dashuri. Nëse jeni duke kërkuar një partner që drejtohet nga pasioni dhe lojërat seksuale, do ta gjeni atë sa hap e mbyll sytë. Edhe nëse jeni duke kërkuar dikë që është më i dedikuar ndaj shprehjes së dashurisë sesa pozicioneve seksuale, sërish do ta gjeni. Kini parasysh të mos bëheni shumë kërkues, sepse duhet që dashurinë ta kanalizoni në drejtimin e duhur.

VIRGJËRESHA

Këtë vit ju do të përpiqeni të njiheni më mirë me veten tuaj pa i dedikuar shumë vëmendje dashurisë apo seksit. Ndoshta ndjeni që keni një shkëputje të lehtë nga kujdesi romantik, megjithatë do të jeni të kërkuar nga të tjerët. Edhe pse do të kërkoni të jeni të pavarur, nuk është mirë të refuzoni çdo kërkesë sepse mund të humbni një rast shumë të mirë. Shikojeni seksin si çlirues energjie.

PESHORJA

Peshore, jeta juaj dashurore do të jetë shumë e mirë deri në prill dhe më pas do të ketë disi një ulje. Nëse jeni aktualisht në një lidhje, gjërat do të shkojnë shumë stabël për ju, nuk do të eksperimentoni shumë në seks dhe do të kënaqeni siç keni bërë deri tani. Nëse nuk jeni në një lidhje, ky është viti që t’u dedikoheni marrëdhënieve seksuale sepse do t’ju rrisin edhe besimin në vete si dhe do t’ju bëjnë të jeni njerëz më të lumtur.

AKREPI

Ju me siguri do të ndiheni sikur keni bërë një fillim jo shumë të mbarë të vitit tuaj për sa i përket jetës seksuale, por në fakt mos u demoralizoni sepse gjithçka do të rregullohet me kalimin e kohës. Ju jeni shenja më pasionante e zodiakut dhe me siguri do të përjetoni një lidhje sekrete këtë vit, ç’ka do t’ju ngrejë adrenalinën dhe t’ju bëjë të përjetoni çmenduri të shumta.

SHIGJETARI

2017-a do të jetë një vit qejfi për ju! Nëse keni kaluar një marrëdhënie aspak të mirë vitin që shkoi, njerëzit që do të takoni këtë vit do t’ju shërojnë tërësisht, sidomos në krevat. Dashuria do t’ju vijë papritur duke ju dhënë një aventurë që nuk e keni përjetuar kurrë më parë. Ju thjesht duhet të jeni vetvetja, sidomos në krevat dhe gjithçka do të shkojë ashtu siç duhet.

BRICJAPI

Dashuria është gjëja e fundit që keni ndër mend tani për momentin. Pra, seksi dhe dashuria nuk do të jenë prioriteti juaj këtë vit, por kjo do të thotë që keni kohë plot për t’u marrë me jetën tuaj seksuale, të cilat as nuk ju marrin kohë dhe as nuk ju duhet shumë dedikim, vetëm shpirt pasionant dhe çmenduri.

UJORI

Transformimet dhe aventurat e dashurisë do të jenë gati për ju këtë vit. Edhe pse mund të jeni mërzitur me ç’ka jeni duke kaluar për momentin dhe kërkoni t’i ndryshoni disi gjërat në marrëdhëniet tuaja sentimentale sërish do të keni mundësinë të ndiheni më mirë se më parë dhe do të gjeni personat e duhur për të bërë qejf. Provoni diçka të çmendur, seks nën yje? Perfekte!

PESHQIT

Ju jeni zakonisht natyra e atyre që doni lidhje afatgjata dhe marrëdhënie shumë serioze. Por ky do të jetë një vit shumë ndryshe nga ç’keni përjetuar deri tani. Këtë vit do t’i dedikoni më shumë vëmendje seksit momental dhe netëve të çmendura sesa seriozitetit të marrëdhënieve që duan shumë dedikim.