Lirohet mësuesja që propagandonte ISIS dhe Bin Ladenin

Gjykata e Shkodrës ka vendosur të lirojë mësuesen Emine Alushi, e cila është regjistruar duke propaganduar për ISIS dhe Bin Laden.

Vendimi është dhënë paraditen e sotme nga gjykata, ndërsa dosja e saj fillimisht u nis për tek Krimet e Rënda, por më pas u kthyer sërish në Shkodër.

Gjykata e këtij qytetit ka vendosur sot që mësuesja Alushi të rrijë në masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

Në vitin 2015 mësuesja e Medresesë së Shkodrës ishte filmuar nga nxënësit duke thënë se ISIS nuk ishte një organizatë terroriste dhe se Bin Laden ishte një njeri i mirë dhe se ata që e vranë ishin vrasës vetë.