Pallati merr zjarr te Fresku, rrezikohen banorët. Një i vdekur në ashensor

Një zjarr i madh ka rënë një pallat në kryeqytet dhe flitet për një viktimë. Zjarri ka rënë afër Thesarit dhe repartit të RENEA-s, në një ashensor. Nga të dhënat e siguruara bëhet e ditur se është gjetur një person i vdekur në ashensor.

Nga informacionet paraprake mësohet se zjarri është i përmasave të mëdha dhe në vendngjarje kanë shkuar 3 zjarrfikëse të cilat kanë kërkuar edhe përforcime.

Po kështu disa banorë janë në rrezik për shkak të tymit dhe mund të asfiksohen. Po kështu bëhet e ditur se në ndihmë të banorëve janë nisur shumë bombola ajri dhe po bëhet evakuimi i gjithë pallatit.

Në vendin e ngjarjes ndodhen forca të shumta policie që po ndihmojnë banorët dhe zjarrfikësit.

vijon…