‘Pastrim parash!’ Policia i gjen 28-vjeçarit 20 milionë dollarë poshtë dyshekut

Autoritetet federale amerikane kanë konfiskuar rreth 20 milionë dollarë “cash”  të fshehura poshtë dyshekut,  në një apartament në Massachusetts.

Prokurorit thanë se një brazilian u arrestua në lidhje me pastrim parash, të fituara nga një skemë masive piramidale. Ata shkuan të bënin një kontroll rutinë në aprtamentin e tij por nuk e kishin idenë se autori do ta kishte fshehur “pasurinë e tij”  poshtë dyshekut.

28 vjecari, Cleber Rene Rizerio Rocha, është vënë nën hetime për mashtrim dhe pastrim parash, në lidhje me një kompani të quajtur “TelexFree”

Autoritetet publikuan të hënën foton e vendit ku gjetën mijëra dollarët.

Image