Plagosje me armë në Korçë, 38-vjeçari qëllohet te dera e shtëpisë

Një plagosje me armë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë, ku një person është qëlluar me armë zjarri te dera e shtëpisë.

Mësohet se ai është V.F. 38 vjeç banues në Bulgarec të Korçës. I plagosuri është qëlluar me armë gjahu nga një person ende i paidentifikuar.

Ai është dërguar në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën. Nuk dihen rrethanat e ngjarjes, por policia ka nisur hetimet dhe po punon për kapjen e autorit.