Po shkonte në shtëpi në Vlorë, vdes në makinë 57-vjeçari

Një person në Vlorë ka gjetur vdekjen teksa ka qenë duke i dhënë automjetit të tij.

Rreth orës 18:30 të mbrëmjes së djeshme, në rrugën e vjetër të Vlorës, pranë vendit të quajtur “Qafa e Bestrovës”, 57- vjeçari G.B., ka gjetur vdekjen teksa udhëtonte me makinë.

Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se viktima, me banim në Vlorë, ka qene duke ecur me mjetin e tij tip “Audi” në drejtim të Vlorës, ka ndaluar makinen dhe më pas dyshohet të ketë ndërruar jetë.

Nga këqyrja që i është bërë trupit të pajetë, nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të tjera.

Paraprakisht dyshohet që vdekja të ketë ardhur për shkaqe natyrale, në rrethana që mbeten për t’u zbardhur nga hetimet e policisë.

Mendohet infarkt pasi nuk i jane konstatuar shenja dhune ne trup.