Policia ndjek gomonen me 2 shqiptarë për disa orë, e kap në Sazan, por….

Një operacion i përbashkët policor Shqipëri-Itali është zhvilluar sot në ujërat e territorit shqiptar, ndërsa një gomone është kapur pas disa orësh ndjekjeje. “BalkanWeb” mëson se brenda mjetit lundrues ndodheshin dy shqiptarë.

Raportohet se gomonia 8 m e gjatë, me dy motorë 250 KF po vazhdonte itinerarin drejt ishullit të Sazanit, ndërsa si destinacion kishte shtetit italian. Sakaq, në mjetin e lundrimit nuk u konstatua asnjë material i kundra ligjshëm.

Deri më tani nuk dihen të tjera detaje rreth kësaj ngjarje, si dhe pse udhëtonin shqiptarët në mjetin e lundrimit.