Puthja në buzë e Florianës dhe Ildës, ironizon aktivistja: Nesër do kemi seks alien… lesbiket kafshojnë fort!

Një foto e publikuar në media, ku janë duke u puthur moderatorja Floriana Garo dhe ish banorja e Big Brother, Ilda Gega ka sjellë një reagim edhe të aktivistes së komunitetit LGBT, Xheni Karaj.
Në një status në Facebook Karaj reagon më së shumti për termin e përdorur në media ‘puthje homoseksuale’ ku me ironi shkruan se lesbiket kafshojnë fort.

“Shprehja e dites puthje homoseksuale. Neser do kemi seks alien. Erdhi dita e kjametit. P.S pas puthjes homoseksuale, keshillohet te behet vaksina kunder homoseksualitetit pasi lesbiket kafshojne fort”, shkruan Xheni Karaj.