Roma shkatërron Sampdorian në Kupën e Italisë

Roma ka kaluar në fazën tjetër të Kupës së Italisë duke eliminuar në 1/8 e finales Sampdorian.

Një ndër më të merituarit për fitoren e thellë prej 4-0 në takimin e sotëm ishte belgu Radja Nainggolan që shënoi dy herë, raporton Koha.net.

Ai shënoi një supergol në minutën e 39, si dhe golin e fundit në minutën e 90.

Dy golat e tjerë u shënuan nga Xheko dhe El Shaarawy, të cilët asistuan për njëri-tjetrin./syri.net