Sherri mes të rinjve në Shijak përfundon me 2 të plagosur

Një sherr masiv ka ndodhur ditën e djeshme në Shijak ku pesë persona janë konfliktuar me njëri-tjetrin duke përdorur edhe mjete të forta.

Policia ka arrestuar katër prej tyre, ndërsa një i tretë do të procedohet në gjendje të lirë. Kështu, të arrestuarit janë:

Erald Alushi, 20 vjeç, banues në Pjezë, Shijak;
Edvin Bruçi 19 vjeç, banues në Pjezë, Shijak;
Armando Reka 18 vjeç, banues në Pjezë, Shijak;
Kevin Alushi 27 vjeç, banues në Pjezë, Shijak.

Gjithashtu filloi procedimi penal në gjëndje të lirë në ngarkim të shtetasit: J.Gj. 18 vjeç, banues në fshatin Eminas,Shijak.

Më datë 24.01.2017, në vendin e quajtur”Katër Rrugët”, Shijak, shtetasit e mësipërm janë konfliktuar, për motive të dobëta.

Për pasojë janë plagosur me mjete të forta, shtetasi Erald Alushi, dhe me mjet prehës”biçak” shtetasi J.Gj., të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.