Shtëpia e Bardhë: Trump dorëhiqet nga…

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka dhënë dorëheqje nga kompania “Trump Organization” ndërsa djemtë e tij Don Jr. dhe Eric janë krye të detyrës tani, ka thënë të hënën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, raporton Reuters.

“Ai ka hequr dorë nga kompania siç ka thënë para se të merrte detyrën e re. Don dhe Eric janë tani përgjegjës të plotë të kompanisë”, ka thënë Spicer para gazetarëve në një konferencë për media, transmeton Koha.net.