Si tentoi i riu vetëvrasjen në qelinë e burgut të Fierit. Emri

Marlind Ymeraj, 27 vjeç, ka tentuar të kryejë vetëvrasje në burgun e Fierit. Mësohet se i riu ka tentuar t’i japë fund jetës me anë të një çarçafi. Sipas mjekëve Ymerja është në gjendje kritike për jetën dhe është dërguar për ndihmë të specializuar mjekësore në Tiranë.

I riu është dënuar me burg pasi arrestimit për grabitje në qershor të vitit 2015. Policia e prangosi pasi rezultoi se në rrugën “Sokrat Miho”, i ka marrë çantën një vajze 24 vjeçe. Gjatë kontrollit të ushtruar iu gjet një përforcues grushti e një shall i përshtatur si maskë.

“Më datë 19.06.2015, rreth orës 11.30, u arrestua në flagrancë shtetasi Marlind Ymeraj, vjeç 27, banues në Tiranë, pasi dyshohet se në orën 03.00, në rrugën “Sokrat Miho”, i ka marrë çantën shtetases L.Rr, vjeç 24, banues në Tiranë, si dhe gjatë kontrollit ju gjet një përforcues grushti e një shall i përshtatur si maskë. Nenet 134/1 e 279 të Kodit Penal.”, thuhet në njoftimin e policisë.

I riu tenton vetëvrasjen në burgun e Fierit, në gjendje kome në spital

Një i ri në burgun e Fierit ka tentuar që të vrasë veten ditën e sotme. Ai është Marlind Ymeraj, 25 vjeç dhe ka tentuar që të varet me çarçaf.

Policia ka ndërhyrë menjëherë dhe e ka dërguar atë me urgjencë në spital. Gjendja e të riut është e rëndë.

Ai është dërguar në Tiranë ku vazhdon të jetë në gjendje kome, shkruan “Balkanweb”. Nuk dihen arsyet e kësaj tentative vetëvrasjeje