SKANDAL: Ja pse mediat fshehin 14 arrestimet dhe dhunën e sotme ndaj qindra protestuesve KuqeZi!

Aleanca Kuqezi ka protestuar per 21 janarin para Kryeministrisë.

Qindra aktivistë kuqezi u përplasën ashpër me forcat e Policisë.

Por ne sy bie mospasqyrimi i dhunes nga mediat qe policia perdori ndaj protestuesve te Aleancës Kuq e Zi.

Mesa duket kryeministri Rama ka kontroll të plotë ndaj mediave dhe çdo proteste apo lajm kunder qeverise censurohet nga mediat.