‘Sulejmani i Madhërishëm’ ndër aktorët më të dashur nga publiku në Turqi

Halit Ergenc është ndër aktorët më të njohur dhe të suksesshëm në kinematografinë turke.

Ai njihet për disa interpretime të suksesshme, por kulmin e karrierës së tij e arrit në  serialin ‘Muhteiem Yüzyil’ 2011-2014 , ose siç njihet tek ne Sulejmani i Madhërishëm, në të cilin aktori luante rolin kryesor.

Por veç interpretimeve të suksesshme Ergenc njihet edhe për marrëdhënien e mire me fansat e tij, këtë ai e tregoi edhe gjatë ditës së djeshme ku është fotografuar në një qendër tregtare në Stamboll, ndërsa nuk i shpëtoi vëmendjes së fansave të shumtë, me të cilët 47 vjeçari nuk nguroi të zhvillonte disa minuta bisedë dhe gjithashtu edhe të bënte disa fotografi.

Kujtojmë se aktori së bashku me bashkëshorten e tij, Berguzar Korel e cila tek ne njihet si Feride në serialin, ‘Karadayi’,  po punojnë në serialin më të ri ‘Vatanim Sensin’, i cili ka startuar në ekran për herë të parë në tetor të vitit 2016.