Të mërkurën nis shtimi i vranësirave

Gjatë ditës së mërkurë, 25 janar 2017, moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura. Priten reshje shiu me intensitet të dobët, ndersa në zonat malore reshje debore.

Era do të jetë me drejtim juglindje-verilindje 1-15m/sek. Mjegull nëpër lugina. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.8 metër.

Temperaturat sipas Atsh, parashikohen të jenë:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër -1/8 re diell
Kukës -4/-1   re
Lezhë 3/9   re diell
Dibër -7/-2  re
Durrës 4/12   re diell
Tiranë 5/12   re diell
Elbasan 3/12   re diell
Berat 4/12   shi diell
Vlorë 5/13   shi diell
Korcë -1/4  re bore
Gjirokastër 1/7   shi diell
Sarandë 5/12   shi diell