Tjetër punonjës policie në pranga, ja emri dhe akuzat

Një tjetër punonjës policie është vënë në pranga.

Burime nga uniformet blu thanë se është arrestuar nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm, oficeri Shaban Bera punonjës policie në Komisariatin e Hasit.

Ai akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën.

Bera mbante detyrën e magazinierit të Komisariatit të Policisë së Hasit dhe dyshohet se ka marrë 3 armë dhe disa qindra fishekë.