Trump nis ceremoninë e inagurimit me një vizitë në kishë

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Melania nisi mesditën e sotme ceremoninë e inagurimit me vizitën në një kishë në Uashington përpara momentit të çajit në Shtëpinë e Bardhë me çiftin presidencial në ikje, Barak dhe Mishel Obama.

Donald Trump pritet të emërohet zyrtarisht presidenti i 45-të i SHBA-së, pak para orës 17:00 GMT në fasadën e Shtëpisë së Bardhë i cili ka veshur pallto dhe kostum me ngjyrë të errët shoqëruar me një kravatë të kuqe.

Bashkëshortja e tij Melania Trump ka veshur një kostum ngjyrë blu të çelët. Çifti Trump pritet të jetë i pranishëm gjatë një ore që do të zgjasë ceremonia në kishën Saint-John në Uashington, shumë pranë Shtëpisë së Bardhë