Vajza e Niko Peleshit ofendon Trump: Tq… robt

Reagimet për betimin e Donald Trump në krye të SHBA-së, janë qenë të ndryshme. Shumica e kanë përshëndetur, por kishte edhe nga ata që protestuar kundër tij, që sipas mediave amerikane, ishin të sponsorizuar nga Xhorxh Soros.

Por një reagim i veçantë dhe krejt ndryshe ka ardhur nga Aleksia Peleshi, vajza e zv/kryeministrit të Shqipërisë, Niko Peleshi. Me një postim në Snapchat, ajo pasi bën një koment në anglisht, ka komentuar edhe shqip: Trump tqifsha robt.