VIDEO/ Fitore e çmendur e Arsenalit, Mustafi dhe Xhaka protagonistë

Arsenali ka arritur të fitojë një ndeshje të çmendur ditën e sotme në stadiumin “Emirates” teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bërnlin.3C65D5F700000578-0-image-a-103_1485100681470

Shkodran Mustafi kaloi Arsenalin në avantazh falë golit të shënuar në minutën e 59. 6 minuta më vonë Granit Xhaka i vështirësoi punët ekipit të tij teksa u ndëshkua me karton të kuq për ndërhyrje të gabuar.3C65E88100000578-0-image-a-117_1485100834408

Bërnli barazoi përkohësisht me anë të Grejit që u tregua i saktë nga pikë e bardhë e penalltisë në minutën e 3-të të shtesës, para se Sançez të shënonte 5 minuta më vonë, në minutën e 8 shtesë, po me 11-metërsh. Pas kësaj fitoreje, Arsenali ngjitet në vendin e 2-të me 47 pikë./panorama