VIDEO / Momenti dramatik kur politikanit i bie të fikët gjatë fjalimit në foltore

Guvernatori i Minestoës Mark Dayton kishte qenë duke dhënë fjalimin e tij të parë pas zgjedhjeve presidenciale kur ka pësuar një kollaps në foltore.
Pasi kishte ndërprerë fjalimin për tu freskuar me ujë, më pas ai kishte filluar të fliste por pas pak çastesh trupi i tij ishte rrëzuar në foltore.

Fatmirësisht sigurimi dhe të pranishmit kishin vënë gjendjen nën kontroll duke e kapur kryetarin në kohë aq sa për të mos e lënë të rrëzohet në tokë, transmeton ORAinfo.

Raportohet se 69 vjeçari ka pasur dy operime në shpinë dhe po ashtu ka pasur një rast të njejt në vitin e kaluar.

I biri i tij përmes Twitterit ka shkruar se gjendja e babait të tij është emirë dhe tani pritet që të bëhet publike raporti i gjendjes shëndetësore të Dayton.