Vlorë, kapet një skaf me dy italianë, policia dyshon për drogë

Një skaf 8 metra i gjatë me dy persona në bord është kapur nga policia kufitare e Vlorës teksa kishin hyrë pa leje në territorin tonë.

Sipas policisë, ishin dy italianë A.D 64 vjeç dhe F.M 65 vjeç të cilët udhëtoni me skaf. Gjatë kontrollit në mjetin lundrues nuk u gjet asnjë objekt i paligjshëm.

Burimet nga Policia e Vlorës thonë për Syri.net se ka dyshime që mund të kemi të bëjmë me një tentativë për drogë, por kjo nuk është ende e konfirmuar.

Uniformat blu vijojnë hetimet dhe po marrin në pyetje dy italianët për të zbuluar përse kanë hyrë në territorin shqiptar.

Image