Zbardhen emrat e tifozëve të Tiranë që u ndaluan, ja kush e goditi me grusht Likën

Tension, por edhe grushte gjatë mesditës së djeshme në stërvitjes së skuadrë së Tiranës, kur tifozët shkuan dhe protestuar për marrëveshjen e arritur që Partizani të luajë në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Pas kësaj proteste kanë ardhur edhe ndalimet nga policia. Burime nga policia e kryeqytetit thanë se kanë nisur hetimet ndaj disa tifozëve të Tiranës.

“Getar Ç., Alban R., Renis T., Denis L., Stiven P., Redi R., Aldo Ç., Silvio K., Gledio D., Orges G.,” janë vënë nën hetime thanë burimet. Ndërsa për Anxhelo D., kanë nisur hetimet pasi ka goditur me grusht lojtarin e Tiranës, Gilman Lika.