Zjarr tek Pazari i Ri në Tiranë, 4 zjarrfikëse luftë me flakët

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë mbrëmjen e sotme një banesë private në afërsi të Pazarit të Ri, në kryeqytet.

Në vendngjarje kanë shkuar 4 zjarrfikëse dhe po luftojnë me flakët, me qëllim që zjarri të mos përhapet edhe në banesat e tjera.

Paraprakisht nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit dhe nëse ka pasur persona brenda banesës një katëshe.