Xhaka refuzon takimin me Panuccin, largohet nga Kombëtarja?

E ardhmja e Taulant Xhakës çdo herë e më shumë është larg Kombëtares shqiptare
Mesfushori i Baselit, Taulant Xhaka u largua para disa muajsh nga kombëtarja shqiptare, duke pretenduar se sjellja jo e drejtë e trajnerit Gianni de Biasi e ku kishte njoftuar se nuk do të luante për Shqipërinë për aq kohë sa italiani do të ishte në krye.

Me emërimin e trajnerit Christian Panucci në krye të Shqipërisë, futbollisti i parë që pritej të afrohej në skuadër ishte Xhaka, megjithatë ky i fundit duket se nuk e ka pasur me De Biasin problemin në kombëtare.

Panorama Sport ka mësuar se takimi i shumëpërfolur që do të zhvillohej dje në mes Panuccit dhe Xhakës në Bazel nuk ka ndodhur.

Trajneri i kombëtares e ka pritur për më shumë se 3 orë futbollistin, por ky i fundit nuk i ka kthyer asnjë përgjigje duke mos iu përgjigjur telefonatave të italianit.

Panucci ishte i pranishëm në stadium gjatë ndeshjes së djeshme në kampionatin zviceran mes Baselit dhe Luzernit për të ndjekur nga afër Xhakën dhe për të zhvilluar më pas një takim me të ku do të diskutohej kthimi në kombëtare.

Mesfushori nuk u aktivizua për asnjë minutë në takimin e djeshëm, madje pati dhe një debat me disa tifozë gjatë stërvitjes pas ndeshjes.

Ky veprim i Xhakës e ka lënë padyshim të shokuar trajnerin Panucci, i cili tashmë me shumë mundësi ia ka mbyllur derën e kombëtares përfundimisht Xhakës.