Formacioni i Italisë kundër Shqipërisë, kjo nuk pritej nga Ventura.

Ditën e hënë Shqipëria do të presë në “Loro Boriçi” të Shkodrës përfaqësuesen e Italisë në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës “Rusi 2018”.

Mediet në Itali kanë arritur të zbulojnë skemën e formacionit të katër herë kampionëve të botës.

Ndaj Shqipërisë, trajneri Ventura do të fillojë ndeshjen me katër sulmues, dy mesfushor dhe katër mbrojtës.

Candreva, Immobile, Eder dhe Insigne, pritet të udhëheqin sulmin e Italisë ndaj Shqipërisë.

Formacioni i Italisë: Buffon; Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Darmian; Cristante, Parolo; Candreva, Immobile, Eder, Insigne.