Basha ka shitur PD-në, nuk punoi kurrë për interesat e vendit

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka akuzuar Lulzim Bashen se ka shitur Partinë Demokratike për interesa personale.

Në një intervistë për Report TV, Topalli tha se Basha është kryetari i vetëshpallur i PD.

Sipas saj, Basha ka vjedhur karrigen e kryetarit dhe ka shitur PD për interesa financiare të familjes së tij.

“Basha do mbahet mend si personi që përdori pushtetin për interesa familjare dhe nuk punoi kurrë për interesat e vendit”-tha ndër të tjera Topalli.

Gjithashtu Topalli ka folur edhe në lidhje me protestën e opozitës, ndërsa është shprehur kundër bashkëpunimit me LSI.

“Kur PD ka pasur nevojë për të majtën për tu ngritur në protestë”- tha Topalli./ CNA.al