Zhduken 613 kg kokainë që u kap brenda kontenierit me banane në Durrës

Ish-Kryeministri Sali Berisha, referuar qytetarit dixhital denoncon zhdukjen e kokainës që u sekuestrua në Maminas të Durrësit në shkurt të vitit të kaluar. Bëhet fjalë për ngarkesën më të madhe të kokainës që është kapur ndonjëhere në vendin tonë. Kokaina që vinte nga Kolumbia në kontenier bananesh, ishte porositur nga kompania “Arbi Garden”. Pronari i saj, Arber Cekaj është arrestuar në Gjermani dhe po hetohet atje për trafik ndërkombëtar droge. Sipas denoncimit të Berishës, kjo sasi e madhe droge është zhdukur nga magazinat e policisë në Tiranë dhe dyshohet se është transportuar në Itali.

Statusi i Berishës

Denoncohet zhdukja e 613 kg Kokaine!
Transporti i tyre per ne Itali!
Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Zoti sali berisha pershendetje si Je mir ?Nuk e di a ke informacion per 613 kile kokain qe esht kapur ne 2018 ne durres Te gjitha jan nis ne itali dhe jan Shiitur te gjitha , di shum mir kush kamionist i ka trasportuar