Vuçiç tregon pse nuk doli në foto me Metën

Një foto ku shihet presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç që nuk qëndroi për të bërë foto me presidentin shqiptar, Ilir Meta, presidenten e Kroacisë, Kitarovic dhe atë presidentin slloven, Pahor po bën xhiron e rrjetit.

Fillimisht u tha se ishte Vuçiç nuk pranoi të dalë në foto, por presidenti serb ka thënë për mediat serbe se ishte një keqkuptim.

“Kam qenë pjesë e fotos zyrtare. Kur sheh dikë, shkon dhe i shtrëngon dorën. Këtë kam bërë me Kolindën, Pahorin dhe Metën, por ajo nuk ishte diçka zyrtare”,  – tha Vuçiç.