Konferenca e Donatorëve për tërmetin/ Rama takon Princin e Kurorës në Abu Dhabi

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot një takim me me Princin e Kurorës Sheikh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan.

Mësohet se kreu i qeverisë ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, i shoqëruar nga ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati dhe ministrja e Kulturës Elva Margariti.

Rama ka publikuar një video nga takimi, ndërsa bën me dije se vizita u zhvillua për Konferencën Donatorëve që do të mbahet për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti.

“Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe – Me Princin e Kurorës Sheikh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan, enkas për Rindërtimin e Konferencën Donatorëve në Bruksel”, shkruan Rama në rrjetet sociale.