E rëndë në SHBA, vriten 5 persona, mes tyre dy fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në SHBA në Karolinën e Veriut, ku kanë mbetur të vdekur 5 persona, mes tyre 2 fëmijë në një shtëpi në Rock Hill.

Mediat e huaja bëjnë me dije se viktimat janë gjyqërit dhe nipërit që ishin në një shtëpi.

Viktimat u identifikuan si: Doktor Robert Lesslie, 70 vjeç,  gruaja e tij, Barbara Lesslie, 69 vjeç, nipërit e mbesat e tyre, 9-vjeçari Adah Lesslie dhe 5-vjeçari Noah Lesslie; dhe James Lewis, 39, i cili po punonte në shtëpi në kohën kur u qëllua, thanë autoritetet.

E gjitha po hetohet si vrasje, por ende nuk ka një autor të dyshuar apo dyshime në lidhje me ngjarjen e rëndë. Policia po punon për zbardhjen e plotë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *