VIDEO/ Kandidatja për deputete e PD interviston Ramën,përballja mes palëve

Një situatë e pazakonshme ka ndodhur ditën e sotme, teksa kreu i Partisë Socialiste Edi Rama është intervistuar nga një kandidat për deputet i Partisë Demokratike.

I ftuar mëngjesin e sotme në TopChannel, “WakeUp” Rama është intervistuar nga Oriela Nebiaj e cila është e 18-ta në listat e Partisë Demokratike për deputetete në qarkun e Tiranës.

Nebiaj e ka pyetur kryeministrin se si donte ai të merrte mandatin e tretë, teksa moderatorja e emisionit nuk shmangu dhe pyetjet për punëtorët e Bangladeshit apo shpalljen e lumit Vjosa si Park Kombëtar.

Në këtë “përballje” kreu i PS, Edi Rama është treguar i qetë teksa i është përgjigjur të gjitha pyetjeve./Opinion.al