Interi kampion i Italisë nis festa, në Milano edhe flamuri shqiptar

Zikaltrit e Interit janë kampionët e Italisë, matematikisht pas barazimit 1-1 të Atalantas dhe Sassuolos, duke fituar kështu trofeun e tyre të 19-të.

Ndërkohë tifozët kanë nisur festën në Milano duke mbushur sheshin Duomo, shoqëruar nga thirrje dhe flamuj, ku në fotot e përcjella nga mediat nuk mungon as flamuri shqiptar.

Ndërkohë tekniku Conte, në fjalët e tij të para e ka cilësuar këtë fitore si një nga sukseset e tij më të mëdha. “Ky është një nga sukseset e mia më të mëdha. Nuk ishte një vendim i lehtë të vija tek Interi në një kohë kur skuadra nuk ishte shumë luftarake për të arritur diçka të rëndësishme. E pranova sfidën me dëshirë të madhe dhe medoj se me punë jemi vlerësuar për të gjitha sakrificat që kemi bërë”, u shpreh ai në Rai2./Opinion.al

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *