Pirro Çako përlotet në studio/ “Prekem kur kujtoj tim atë”

Kantautori i njohur Pirro Çako teksa ka folur për të jatin e tij Gaqo Çako është përlotur në studio. I ftuar në Soiree ka treguar se nga ishte frymëzuar për këngën “Vendi im”, duke kujtuar dhe kohën kur jetonte në Francë.

Në rrëfimin e tij, Çako tregoi se këngën e kishte shkruar kohë më parë, duke mos i ndalur dot edhe lotët.

“E kisha menduar gjithmonë një dedikim për të. Se edhe prekem kur e kujtoj. Pas viteve ’90 e pyesja gjithmonë; a nuk do të dojë të këndoje jashtë? Më thoshtë gjithmonë: Jo! Jam krenar që jam artist i këtij vendi! Ndaj dhe doja ta bëja krenar se kishte një vazhdues në Shqipëri. I mora strofën këngës dhe e dëgjon Elvana. I thashë që e kam shkruar diçka për babain tim”-tregoi Çako.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *